Pływanie w ostatnich latach zyskuje coraz bardziej na popularności. W większym miastach takich jak Warszawa, lekcje pływania to jedna z najczęściej  wybieranych form aktywności. Na wielu basenach w godzinach szczytu, brakuje wręcz wolnych torów. Skąd tak duże zainteresowanie lekcjami pływania? Przede wszystkim rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom jedną z najlepszych aktywności wpływających na rozwój dziecka, a także umiejętność, która może uratować ich życie. Możemy zaobserwować również duży trend w powstawaniu nowych grup masters i sekcji triathlonowych. Oprócz tego są też osoby, które chcą nauczyć się pływać dla przyjemności lub celów zdrowotnych. Bez względu na to, jaki jest cel, lekcje pływania to zdecydowanie najlepsza i najszybsza forma nauki. Ile więc kosztuje lekcja pływania w Warszawie?

Zapraszamy na naszą nową sekcję masters w Warszawie.

Indywidualna lekcja pływania – Warszawa

Trzeba powiedzieć, że indywidualna lekcja pływania to jedna z lepszych opcji nauki pływania. Trener poświęca swój czas w 100% tylko dla jednej osoby. Może częściej zwracać uwagę na błędy i korygować. Jest to jednak też sporo droższa opcja. Ile może kosztować indywidualna lekcja pływania w Warszawie? Według naszych obserwacji, cena godzinnych zajęć mieści się średnio w przedziale 50-300 złotych. Skąd tak duża rozbieżność? O tym przeczytasz w kolejnym akapicie.

Co wpływa na koszt zajęć indywidualnej nauki pływania?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej widełki są dosyć spore. Wszystko zależy przede wszystkim od doświadczenia trenera. I to powinniśmy brać pod uwagę na samym początku. Czy trener ma doświadczenie trenerskie/instruktorskie? Od ilu lat uczy pływać? Doświadczenie trenera będzie miało bardzo duży wpływ na jakość zajęć, ale też proces nauki pływania. Dobór ćwiczeń i umiejętność wyłapywania błędów, korygowania ich będzie miało bezpośredni wpływ na to ile lekcji pływania będziemy potrzebować.

Przeczytaj także:   Pływacki savoir-vivre, czyli kilka niepisanych zasad na basenie

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę lekcji pływania w Warszawie będzie poniesiony koszt biletu instruktorskiego przez trenera. Na większości basenów w Warszawie wymagana jest umowa podpisana z obiektem, aktualne ubezpieczenie OC i odrębna opłata za możliwość prowadzenia zajęć (jednorazowa lub miesięczny ryczałt). Tak jak różnią się stawki za lekcje pływania w Warszawie, tak samo różnią się stawki biletów instruktorskich.

Wpływ na cenę lekcji pływania będzie mieć również doświadczenie zawodnicze danego trenera. Czy uprawiał zawodowo ten sport? Przez ile lat? Czy miał jakieś tytuły sportowe? Dla zobrazowania: lekcje pływania z mistrzynią olimpijską będą kosztowały zdecydowanie więcej niż z ratownikiem, który dopiero zaczął swoją przygodę instruktorską

Grupowe zajęcia nauki pływania w Warszawie

Zdecydowanie tańszą, a równie dobrą formą nauki pływania dla dzieci i dorosłych będą zajęcia grupowe. Takie lekcje pływania w Warszawie mogą kosztować średnio od 30 do 150 złotych. Przy czym warto podkreślić, że największym czynnikiem wpływającym na cenę będzie ilość osób w grupie. Mogą to być przecież zajęcia 2-3 osobowe ale też np. 5- czy 10- osobowe. Kolejną kwestią będzie konieczność wynajęcia toru. Koszt lekcji pływania w grupie będzie uzależniony więc od ceny wynajmu toru. Warto zwrócić też uwagę na to, czy cena zajęć pokrywa już wejście na basen czy należy taki bilet zakupić oddzielnie. Na sam koniec nie można zapomnieć również o doświadczeniu i zaangażowaniu instruktorów zatrudnionych w szkółce pływackiej.

Akademia Pływania Sebastiana Karasia posiada ponad 12-letnie doświadczenie w prowadzeniu lekcji pływania indywidualnych i grupowych w Warszawie. Nauczyliśmy pływać już ponad 1000 dzieci i dorosłych. Nasi instruktorzy to ludzie z pasją i doświadczeniem, dlatego lekcje pływania w naszej szkółce pływania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zapraszamy na naszą indywidualną i grupową naukę pływania w Warszawie.

Przeczytaj także:   Nauka i Doskonalenie Pływania dla Dorosłych

rurka