Nauka Pływania dla Dorosłych

Nauka pływania dla dorosłych w Warszawie

Chciałbyś zacząć swoją przygodę z pływaniem od totalnych podstaw? Jesteś osobą dorosłą, ale nigdy nie uczestniczyłeś w zajęciach nauki pływania i masz pewne obawy przed wykonaniem pierwszego kroku w tym kierunku? Bądź spokojny i oddaj się w ręce specjalistów w tej dziedzinie. Pomożemy przełamać Ci lęki związane ze środowiskiem wodnym, uspokoić oddech, a przede wszystkim sprawimy, że uwierzysz w siebie i swoje możliwości! A co najważniejsze nauka pływania z nami spowoduje, że zdobędziesz prawidłowe nawyki pływackie, które pozwolą poczuć komfort w wodzie, i szybko przełożą się na efektywne przemieszczanie się. 

Posiadamy wyszkoloną kadrę trenerską i sprawdzone metody nauki i doskonalenia pływania. Sprawiliśmy, że już setki osób zakochały się w pływaniu i czerpią z tej dyscypliny mega radość, satysfakcję i liczne profity zdrowotne.

Jeżeli Twoim celem jest:

– Poczucie pewności w środowisku wodnym

– Przełamanie lęków i traum związanych z wodą

– Stworzenie prawidłowych nawyków pływackich od podstaw,

– Czerpanie radości i profitów zdrowotnych z pływania,

To nasze lekcje pływania są właśnie dla Ciebie!

Dlaczego pływanie  to najlepsza forma aktywności dla osób dorosłych?

Pływanie wszechstronnie rozwija cały układ mięśniowy. Podczas pływania angażujemy niemal wszystkie mięśnie naszego ciała!

Środowisko wodne sprawia, że układ kostno-stawowy znajduje się w warunkach odciążenia. Oznacza to, że na co dzień przeciążane stawy (głównie stawy kręgosłupa, stawy biodrowe i kolanowe)  mają możliwość odpoczynku i regeneracji! W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin tj. bieganie, tenis, gry zespołowe, gdzie układ kostno-stawowy jest poddawany dużym siłom, w wodzie ryzyko urazów przeciążeniowych jest znacznie mniejsze.

Pływanie to dobry sposób na wyciszenie przestymulowanego na co dzień układu nerwowego. W wodzie mamy ograniczony dostęp do odbioru bodźców dźwiękowych, wzrokowych. Czujemy za to jak woda przyjemnie opływa nasze ciało, wykonuje delikatny masaż naszej skóry. Pływanie może stać się skuteczną formą medytacji i wyciszenia organizmu!

Dlaczego pływanie  to najlepsza forma aktywności dla osób dorosłych?

Ćwiczenia pływackie to świetny sposób na poprawę sylwetki! Niwelowanie nadmiernych napięć i dysbalansu mięśniowego oraz korygowanie wszelkich asymetrii ciała czy walka z otyłością, z pływaniem staną się przyjemniejsze i skuteczniejsze!

Aktywność w środowisku wodnym to łagodna forma hartowania organizmu. Oznacza to, że chodząc na basen mobilizujemy nasz układ immunologiczny do większej aktywności.

Oswojenie z wodą i umiejętność pływania to krok ku zapewnieniu większego bezpieczeństwa podczas wakacji nad wodą oraz otwarcie drogi do wielu wodnych dyscyplin tj. żeglarsto, windsurfing, nurkowanie i wielu innych!

Przebywanie i ruch w wodzie to efektywny trening dla mięśni oddechowych, które są zmuszone do bardziej wytężonej pracy niż w warunkach lądowych. Pływanie zwiększa pojemność płuc i poprawia elastyczność klatki piersiowej.

Gdzie odbywa się nauka pływania dla dorosłych?

 • Pływalnia Niegocińska w Warszawie (Mokotów) – godziny wieczorne
 • Pływalnia Lindego w Warszawie (Bielany) – godziny wieczorne
 • Pływalnia Inflancka w Warszawie (Śródmieście) – godziny poranne
 • Pływalnia Księcia Trojdena w Warszawie (Ochota) – godziny wieczorne 

Nauka pływania dla dorosłych odbywa się w dwóch formach:

 • Trening techniczny

  Realizowany jest w małej – 3-osobowej grupie, do której osoba zostaje przydzielone na podstawie umiejętności. Wszystkim uczestnikom zajęć zapewniamy w ten sposób indywidualne podejście. Zajęcia trwają 60 minut, ukierunkowane są na naukę i doskonalenie 4 styli pływackich.
  Lokalizacje: 
  Pływalnia Inflancka – Warszawa Śródmieście, 
  Pływalnia Księcia Trojdena – Warszawa Ochota

 •  Trening grupowy

  Lekcje doskonalenia pływania w formie grupowej – Zajęcia pływania dla dorosłych odbywają się w jednostkach 45-minutowych. Głównym celem jest nauka podstaw przemieszczania się w wodzie oraz prawidłowych nawyków do budowania techniki 4 styli pływackich. Na zajęciach pracujemy również nad poprawą wydolności w wodzie. Po naszych zajęciach pływania dostaniesz zastrzyk energii na cały dzień! 🙂
  Lokalizacje:
  Pływalnia Niegocińska Warszawa Mokotów
  Pływalnia Lindego Warszawa Bielany 

rozpocznij swoją przygodę z pływaniem

i zacznij Czerpać radość oraz masę profitów zdrowotnych z aktywności w wodzie