najczęściej zadawane pytania

Nauka pływania Warszawa

FAQ

masz do nas pytanie?

Sprawdź czy nie umieściliśmy interesującej Cię odpowiedzi w przygotowanym przez nas bloku.
Jeżeli wciąż coś jest niejasne, zapraszamy do kontaktu z koordynatorką sekcji Akademii Pływania – Kasią Wichrowską.

kontakt@akademiaplywania-sk.pl

537 050 020

By zapisać się na zajęcia uzupełnij dziecka/swoje dane osobowe w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie, zaznacz poziom zaawansowania grupy (sprawdź opis poziomów, a w razie wątpliwości skonsultuj się z naszym koordynatorem) i wybierz termin zajęć. Gdy wyślesz do nas zgłoszenie, jak tylko zweryfikujemy dostępność miejsca w wybranej grupie, na maila otrzymasz potwierdzenie zapisu oraz wiadomość z zaproszeniem do utworzenia konta w systemie Active Now. Załóż konto klikając w wysłany link i opłać zajęcia.
W przypadku zgłoszenia na zajęcia indywidualne wybierz poziom zaawansowania „zajęcia indywidualne” i zaznacz podany w formularzu przykładowy termin. Po przesłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą by dopytać o preferowany termin i potwierdzić szczegóły.

Active Now to platforma, na której możesz zarządzać swoimi zajęciami. To tu zgłaszasz nieobecności, wybierasz terminy odrabiania zajęć, sprawdzasz terminy zajęć, przerwy oraz kontrolujesz płatności.

To jaką formę zajęć wybrać zależy oczywiście od Ciebie.
Mamy dla Ciebie jednak pewne sugestie… Jeśli zależy Ci na nauce lub doskonaleniu pływania wśród rówieśników, chcesz pływać/chcesz by Twoje dziecko pływało z innymi osobami, które mogą być motywacją do działania, to polecamy Ci zajęcia grupowe. Zajęcia prowadzimy w małych grupkach, a cena jest stosunkowo niższa.
Jeśli jednak wolisz by instruktor poświęcił Tobie/Twojemu dziecku 100% uwagi lub panicznie boisz się/Twoje dziecko boi się wody i chcesz pokonać lęki lepiej sprawdzą się zajęcia indywidualne „1 na 1” lub z osobą towarzysząca, ale o podobnych umiejętnościach czyli „2 na 1” .

Na zajęcia należy spakować: kostium, czepek, okularki, ręcznik i klapki basenowe.

Do szatni za recepcją może wejść rodzic z dzieckiem, które nie ukończyło 7 roku życia.
Opiekun również musi pamiętać o zmianie obuwia na klapki basenowe.

Nie, zabierz ze sobą tylko rzeczy wypisane w „Co zabrać na zajęcia”. My mamy przygotowane dla pływaków deski, makarony, płetwy, a dla najmłodszych rękawki i zabawki do nurkowania.

Rodzice nie uczestniczą w zajęciach. Ilość osób w grupie dostosowana jest do poziomu zaawansowania uczestników. Instruktor doskonale poprowadzi zajęcia samodzielnie.
W przypadku maluchów które mogą obawiać się głębokości i pierwszy raz będą wchodzić do basenu, w którym nie mają gruntu sugerujemy wcześniejsze oswojenie się z wodą poprzez zabawę z rodzicem. Nie jest to oczywiście wymogiem, ale rodzic najlepiej zna swoją pociechę i wie czy 4 letni brzdąc potrzebuje wcześniejszej adaptacji z wodą zanim przyjdzie na pierwsze zajęcia z instruktorem. 🙂 Z nami na pierwszych zajęciach grupy P1 zaczynają swoją przygodę z wodą od prostych ćwiczeń które umożliwiają polubić wodę. Pamiętamy także, że każde dziecko jest inne i w bardziej „wymagających” przypadkach możemy się kontaktować z sugestią by przez 2-3 zajęcia wejść z grupą do wody – ale są to wyjątkowe sytuacje.

Minimalny wiek to 3,5 roku. Dzieci muszą być na tyle samodzielne by umieć współpracować z instruktorem, wykonywać proste zadania i utrzymać się na wodzie używając do pomocy sprzętu (np. utrzymać makaron/deskę).

ZAJĘCIA GRUPOWE
W recepcji należy okazać imienną kartę, którą otrzymają Państwo przed drugimi zajęciami. Na „wejściówce” uwzględnione jest imię i nazwisko oraz termin zajęć.
ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
Zajęcia indywidualne odbywają się na niewynajętych torach i za wejście na płytę basenu uczestnik zajęć musi samodzielnie uiścić opłatę w recepcji. Koszt wejścia zgodny jest z cennikiem danej pływalni. W cenę zajęć wliczony jest natomiast koszt „wejściówki” instruktora.

Nieobecność należy zgłosić przez indywidualny profil w systemie Active Now. By zajęcia nie przepadły, należy zaznaczyć nieobecność na stronie najpóźniej 24 godziny przed ich startem.

ZAJĘCIA GRUPOWE
Jeśli nieobecność została zgłoszona w Active Now najpóźniej 24 h przed startem zajęć to system Active Now umożliwi wybranie nowego terminu. Datę odrobienia zajęć należy wybrać samodzielnie na swoim profilu. W Active Now wyświetlą się propozycje dostępnych terminów w danym momencie, dlatego warto sprawdzać dostępność grup nawet tego samego dnia. Zajęcia odrobić można na wszystkich pływalniach, na których prowadzimy zajęcia na danym poziomie pływackim. Pamiętaj jednak, że zajęcia wykorzystać można tylko w bieżącym kursie lub na początku następnego kursu, ale nie później niż 2 tygodnie od nieobecności.

Niewykorzystane zajęcia przepadają.
W każdym okresie rozliczeniowym można przełożyć termin zajęć maksymalnie 3 razy.
Zgłoszenie nieobecności na zajęciach, które wybrali już Państwo jako termin „odrobienia zajęć” liczone jest jako jedno z trzech możliwych terminów do przełożenia.

ZAJĘCIA INDYWIDULANE
Jeśli nieobecność została zgłoszona w Active Now najpóźniej 24 h przed startem zajęć to koszt tych zajęć odliczamy od kolejnego okresu rozliczeniowego. W każdym kursie można zgłosić maksymalnie 2 nieobecności. Każde kolejne zajęcia lub zajęcia, na których nie zgłosili Państwo nieobecności przepadają i pobierana jest za nie opłata.

Na zajęciach grupowych można zmienić termin zajęć maksymalnie 3 razy w każdym kursie
*Osoby uczestniczące w zajęciach dwa razy w tygodniu mogą przełożyć termin 6-ciu zajęć.

Uczestnicy zajęć indywidualnych w każdym dwumiesięcznym okresie rozliczeniowym mogą odwołać dwa zajęcia, by nie ponieść za nie kosztów.

W przypadku długotrwałej choroby (np. złamanie) która uniemożliwia uczestnictwo w zajęciach dłużej niż przez 3 tygodnie prosimy o zaznaczenie nieobecności w Active Now i przesłanie takiej informacji na maila wraz ze zwolnieniem/zaświadczeniem od lekarza potwierdzającym chorobę/brak możliwości uprawiania sportu. Koordynator indywidualnie zaproponuje rozwiązanie w takich sytuacjach.

Jeśli choroba jest krótkotrwała (np. przeziębienie), to nieobecność należy zgłosić w systemie tak jak w przypadku każdej nieobcności, czyli 24 godziny przed startem zajęć, by móc później odrobić takie zajęcia.

Nieobecności spowodowane chorobą są liczone z puli trzech możliwych do odrobienia. Nowy termin zajęć sugerujemy wybrać, gdy stan zdrowia umożliwi już uczestnicwto w zajęciach.
W wyjątkowych przypadkach, gdy nieznacznie spóźnią się Państwo z zaznaczniem nieobecności w Active Now prosimy dodatkowo o mailowe poinformowanie o zaistniałej sytuacji naszego koordynatora. W miarę możliwości spróbujemy umożliwić odrobienie takich zajęć – prosimy mieć jednak na uwadzę, że pierwszeństwo mają osoby które zgłosiły nieobecność w terminie.
Prosimy pamiętać, że my również nie mamy wpływu na zdarzenia losowe, a liczba osób w grupie jest ograniczona i musimy się trzymać pewnych ograniczeń.

Zajęcia należy opłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. Wpłata za zajęcia powinna być uiszczona w ciągu trzech dni od potwierdzenia przez nas zapisów i nie później niż dzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku spóźnienia koordynator może poprosić o przesłanie potwierdzenia wpłaty na maila.
Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Pływackie Sebastaian Karasia
Nr konta: 58 1160 2202 0000 0003 3148 2128

Płatność należy uregulowac z góry za cały kurs/okres rozliczeniowy. W zależności od dnia zajęć różnić się może liczba zajęć do opłacenia.

W grupach P1 – P3 i P7 maksymalna liczba osób to 4.
W grupach P4 – P6 i P7+ maksymalna liczba osób to 8.

Dołączyć do nas można w każdym momencie. Wystarczy wysłać zgłoszenie używając formularza na naszej stronie.
W przypadku dołączenia do grupy w trakcie trwania kursu w rozliczeniu uwzględniamy tylko zajęcia od momentu zapisania się, czyli nie płacą Państwo za zajęcia, które się odbyły (nie trzeba ich odrabiać).

By zapisać się na drugie zajęcia w tygodniu prosimy przesłać formularz zgłoszeniowy ponownie wybierając nowy termin. Po zweryfikowaniu dostępności miejsca w wybranej grupie i zaakceptowaniu przez nas zgłoszenia w Active Now pojawią się oba terminy zajęć, a w płatnościach uwzględnimy stosowną zniżkę.

Niestety, ale oznacza to, że jest on niedostępny. Jeśli zwolni się miejsce w tej grupie (np. gdy ktoś się przepisze na inny dzień) to termin znów wyświetli się w „proponowanych”, dlatego warto śledzić zmiany w formularzu zgłoszeniowym.

Tak, mogą Państwo przepisać się/przepisać dziecko do innej grupy jeśli nowa grupa jest na odpowiednim dla pływaka poziomie zaawansowania i jest w niej wolne miejsce. Dostępność miejsc można sprawdzić samodzielnie w formularzu zgłoszeniowym na stronie (postępuj podobnie jak w przypadku zapisów, ale nie wysyłaj zgłoszenia) a następnie skontaktować się z naszym koordynatorem.

FAQ

masz do nas pytanie?

Zapoznaj się z blokiem najczęściej zadawanych pytań przez osoby zainteresowane dołączeniem lub już uczęszczających do sekcji Team Karaś. Być może opracowane przez nas odpowiedzi okażą się dla Ciebie przydatne i pomocne w podjęciu decyzji, przed którą stoisz. Jeżeli jednak potrzebujesz indywidualnej porady, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem sekcji Team Karaś – Michałem Lisiewiczem.

kontakt@karas-swimmingteam.pl

536 103 442

To chyba najczęściej zadawane pytanie. Odwagi! Przede wszystkim uwagę na to, że treningi grupowe mają dwa poziomy zaawansowania. Obie grupy pływają jednocześnie, na sąsiadujących ze sobą torach, i w obu z nich zawodnicy ustawiają się wg aktualnej formy i prędkości pływania. Pomiędzy pierwszym zawodnikiem grupy zaawansowanej, a ostatnim grupy początkującej/średniozaawansowanej, jest miejsce dla każdego. Nie wiesz gdzie się ustawić? Nic nie szkodzi. Trener prowadzący zajęcia jest po to, żeby Ci w tym pomóc. Zobaczysz ponadto, jak szybko sam zorientujesz się jakie jest Twoje tempo wykonywania zadań. Najczęściej zdarza się, że nie doceniacie swoich możliwości, a w historii naszego klubu nie zdarzyło się jeszcze nie przyjąć kogoś do grupy z uwagi na jego niewystarczający poziom. Możemy natomiast zasugerować inny rodzaj zajęć, np. trening techniczny.

Jeśli już wiesz, że trening grupowy jest dla Ciebie, ale wciąż zastanawiasz się przy zapisie, do której grupy powinieneś dołączyć, zapoznaj się z  opisem poziomów zaawansowania na naszej stronie, w zakładce “trening grupowy”. Jeśli mimo wszystko nadal nie jesteś pewien, po prostu wybierz jedno z dostępnych miejsc i przyjdź na trening. Trenerzy, którzy prowadzą zajęcia pomogą Ci ustalić najbardziej odpowiedni dla Ciebie rodzaj zajęć i grupę.

Podczas zajęć grupowych na torze znajduje się do 10 osób. Każdy trening przebiega według stałego, analogicznego schematu. Po rozpływaniu i przypomnieniu sobie jednego/dwóch elementów technicznych, następuje esencja treningu, czyli zadanie główne. Tutaj jest miejsce na pływanie w określonych zakresach intensywności, które ustalane są indywidualnie na testach odbywających się co kilka tygodni. W tej części skupiamy się na kształtowaniu cech motorycznych: siły, szybkości, wytrzymałości. Na jednym treningu będą to krótkie odcinki, pływane bardzo mocno, innym razem – dłuższe interwały w spokojniejszym tempie, czy pływanie w łapkach. To forma zajęć idealna dla osób stawiających sobie ambitne cele sportowe, choć niekoniecznie startujących w zawodach. Jednak jeśli, chcesz startować w triathlonie, czy zawodach pływackich na basenie lub wodach otwartych, ten trening na pewno jest dla Ciebie.

Treningi techniczne przebiegają w kameralnych warunkach, gdzie na trzy osoby przypada jeden trener. Tutaj intensywnie pracujemy nad poprawą elementów technicznych, pływając w umiarkowanym tempie. Jednostka techniczna nie zawiera zadania głównego.

To zależy tylko od Ciebie, Twoich możliwości i celów. Najlepsze efekty będzie dawać trening 2-3 razy w tygodniu, ale są też tacy, których widzimy na pływalni codziennie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zapisał się tylko na jeden trening w tygodniu.

Active Now to strona internetowa z platformą, na której możesz zarządzać swoimi zajęciami. To tu zgłaszasz nieobecności, wybierasz terminy na odrobienie zajęć, sprawdzasz terminy zajęć, przerwy oraz kontrolujesz płatności.

Nieobecność należy zgłosić przez indywidualny profil w systemie Active Now. By zajęcia nie przepadły, należy zaznaczyć nieobecność na stronie najpóźniej 24 godziny przed ich startem.

Nasze zajęcia prowadzimy na dwóch 50-ciometrowych pływalniach: przy ulicy Inflanckiej oraz na basenie WUM przy ul.Trojdena. Szczegóły, dni i godziny znajdziesz w zakładce lokalizacje na naszej stronie internetowej.

To najlepsza część, z której jesteśmy najbardziej dumni. Nasza kadra jest starannie dobrana i dodatkowo szkolona osobiście przez Sebastiana Karasia. Wszyscy więc uczą wg tej samej metodyki. I choć z jednym trenerem może pracować Ci się lepiej niż z innym (co jest całkowicie normalne), to odrabiając zajęcia z inną grupą masz pewność, że nie usłyszysz czegoś zupełnie innego, czy obcego.

Sebastian, Natalia, Karolina, Bartosz, Filip, Kacper i Mateusz są byłymi zawodnikami. Wśród nich są uczestnicy imprez rangi mistrzowskiej i  medaliści Mistrzostw Polski. Dodatkowo nasza trenerka Karolina może pochwalić się także reprezentowaniem naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio. Wszyscy trenerzy są jednocześnie bardzo sympatyczni, uważni, zaangażowani w to co robią, zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy.

Niezależnie czy chodzi o zajęcia grupowe czy techniczne, jednostka treningowa trwa zawsze 60 minut. Warto jednak przyjść na płytę kilka minut wcześniej, aby we własnym zakresie przeprowadzić rozgrzewkę na lądzie. O określonej godzinie treningu jesteśmy już w wodzie!

Ceny za miesięczny trening różnią się w zależności od

  • rodzaju treningu (techniczny, lub grupowy)
  • miejsca treningu (Inflancka, lub Trojdena)
  • liczby treningów w tygodniu ( dla chodzących częściej mamy zniżki)
  • liczby tygodni w miesiącu (dłuższe i krótsze miesiące, święta itp.)

Szczegóły najlepiej sprawdzić w cenniku, a wszystko na bieżąco obliczy za Was aplikacja i system, do którego zostaniecie zaproszeni po wysłaniu do nas zgłoszenia i otrzymaniu potwierdzenia o rejestracji na zajęcia.

Czepek, strój pływacki i okularki. Zachęcamy także do posiadania własnej rurki pływackiej, która jest niezwykle pomocna w wykonywaniu wielu ćwiczeń technicznych, lecz nie jest ona niezbędna. Pozostały sprzęt jest po naszej stronie. Jeśli potem w trakcie sezonu potrzebne będą łapki i/lub płetwy, trenerzy na pewno o tym poinformują z wyprzedzeniem.

Nie, raz zapisany domyślnie pozostajesz uczestnikiem naszych zajęć przez cały sezon, czyli do końca czerwca. Pamiętaj proszę, że Twój zapis działa na zasadzie abonamentu: wnosisz opłatę za miesiąc z góry, czyli nie jest tak, że płacisz tylko za te zajęcia, na których byłeś. O wypisaniu się z zajęć i odrabianiu zajęć znajdziesz informacje poniżej. Szczegóły znajdują się także w regulaminie.

Oczywiście, że tak. To tylko kwestia dostępności miejsc. Jeśli w trakcie sezonu poczujesz, że potrzebujesz czegoś więcej, to w każdej chwili możesz przenieść się do innej grupy, lub do dotychczasowego treningu dołożyć coś jeszcze. Dzieje się tak często w przypadku rozpoczynania od grupy technicznej, ale może być również odwrotnie. Kiedy czujesz, że na grupie dajesz z siebie niemal wszystko, a czasy stoją w miejscu, być może odpowiednim krokiem będzie praca nad poprawą techniki (albo musisz uzbroić się w cierpliwość i dać sobie trochę czasu).

Pamiętaj: zawsze możesz i powinieneś rozmawiać z trenerami o swoich odczuciach!

W systemie Active Now powinieneś zaznaczać swoje nieobecności – jeśli zrobisz to nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem treningu, system zaproponuje Ci wszystkie możliwe terminy odrobienia nieobecności. Jeśli jednak zrobisz to po wymaganym czasie, możliwość odrobienia przestaje być dostępna. Na znalezienie terminu masz 30 dni. Taka sytuacja może wystąpić do trzech razy w miesiącu.

W przypadku nieobecności trwającej minimum 3 zajęcia z rzędu, napisz do nas maila, a zawiesimy Twoje zajęcia na czas Twojej nieobecności. Pamiętaj – zawsze chcemy Ci pomóc, więc nie wahaj się do nas dzwonić, żeby porozmawiać w nadzwyczajnych sytuacjach.

Wystarczy, że do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, od którego chcesz wypisać się z zajęć wyślesz do nas maila z rezygnacją (jeśli np. chcesz wypisać się od lutego, napisz do nas do końca stycznia). Do tego czasu nie będziesz obciążony za zajęcia, pozostaniesz jednak w Active Now jako “klient nieaktywny”.

Pamiętaj o tym, że ten status uniemożliwia Ci otrzymywanie informacji, które wysyłane są na adresy aktywnych uczestników, dobrze więc będzie, jeśli będziesz śledzić naszą stronę i aktualne informacje na niej umieszczane.

Jeśli jesteś zainteresowany indywidualną formą prowadzenia zajęć (1 na 1) skontaktuj się z nami mailowo. 
Prześlij wiadomość na adres: kontakt@akademiaplywania-sk.pl , napisz w mailu: którą lokalizacją jesteś
zainteresowany/-a, jakie są Twoje umiejętności pływackie i podaj swój numer telefonu byśmy mogli się z Tobą skontaktować.