Siedem przydatnych akcesoriów ułatwiających oswajanie z wodą i naukę pływania dzieci

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy Wam przedstawić 7 akcesoriów, które mogą zachęcić dziecko do aktywności na basenie. Zabawa to również nauka wielu elementów, które będą później kluczowe w nauce pływania różnymi stylami (oswajanie się z wodą, oddychanie, nurkowanie, wyporność itp.). Co więcej, dziecko, które ma zaoferowane różne formy zabaw, z pewnością chętniej będzie chodziło na pływalnię. A przecież o to chodzi, żeby maluch przede wszystkim miał w tym wszystkim FUN. Pamiętajmy jednak, że żadna zabawka nie zastąpi zainteresowania ze strony osoby dorosłej: instruktora bądź rodzica. 🙂

Jakie zabawki bądź akcesoria będą przydatne rozpoczynając oswajanie z wodą dzieci?

Obecnie asortyment pływacki jest tak bogaty, że ciężko zdecydować się na konkretne przybory. My skupiliśmy się na tych, które pomogą maluchom zacząć przygodę z pływaniem. Na naszej liście są więc zabawki zarówno do oswajania z wodą, jak i akcesoria do nauki nurkowania i poruszania się w wodzie. Poniżej wymieniamy kilka przykładów.

oswajanie z wodą

Akcesoria pływackie na początek przygody z wodą dla najmłodszych

  1. Konewka – idealna zabawka na początek przygody na basenie. Dzięki małym dziurkom woda leje się stopniowo. W ten sposób możemy oswoić dziecko z moczeniem buźki.
  2. Piłka – mała piłeczka może służyć np. do ćwiczeń oddechowych. Dziecko ma za zadanie dmuchać w piłeczkę i w ten sposób przemieścić ją w inne miejsce. Z kolei trochę większa piłka dla starszych dzieci może służyć do trafiania do celu (np. zwiniętego w kółko makaron) lub do grania z innymi w piłkę wodną.
  3. Magnetyczna wędka z rybkami – atrakcyjna zabawka dla małych dzieci, która skupia ich uwagę, a przy okazji pomaga oswoić się z wodą. Rybki rozrzucamy na powierzchni wody, a zadaniem malucha jest złowienie wszystkim rybek
  4. Psikawki/pistolety na wodę – inna forma gadżetu, który oswaja ze zmoczeniem przez wodę. Można bawić się w ochlapywanie nawzajem albo dziecko próbuje zrobić jak najwyższą fontannę do góry.

Przeczytaj także:   Jak pływać, żeby uśmierzyć ból lędźwiowy kręgosłupa?
oswajanie z wodą

Akcesoria pływackie dla starszych dzieci

5. Podwodne kółka – bardzo popularny gadżet niezajmujący zbyt dużo miejsca w torbie, a bardzo przydatny przy nauce nurkowania. Dzieci uwielbiają łowić kółka z dna. Na rynku dostępne są również inne wersje tego przyboru w postaci: patyczków czy zwierzątek.

6.  Makaron – na wielu basenach jest dostępny, ale jeśli nie, to warto go mieć! Jest bardzo uniwersalny. Ilość ćwiczeń, które można z nim wykonać, jest ogromna np. konik morski, utrzymywanie się na plecach, pływanie na nogach na brzuchu i plecach i wiele więcej. 

7.  Tunel do nurkowania – to bardziej zaawansowany gadżet dla dzieci, które umieją już nurkować. Różni się od podwodnych kółek tym, że dziecko nie chwyta przedmiotu, tylko musi przepłynąć całym swoim ciałem w tunelu pod wodą. A więc wymaga to dłuższego wstrzymania oddechu. Świetny przybór dla tych, którzy chcą udoskonalić pływanie.

jeden z akcesoriów do nauki plywania
oswajanie z wodą

Jeśli szukasz dobrej szkółki nauki pływania dla dzieci w Warszawie, zapraszamy serdecznie do dołączenia na nasze zajęcia grupowe. Prowadzimy również lekcje pływackie dla dorosłych. Niezależnie więc od wieku, zapraszamy każdego zainteresowanego!