Aktywność sportowa stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna. Sport wszedł w nasze życie jako źródło redukowania stresu, dbania o zdrowy styl życia, stawiania nowych wyzwań czy dbania o sylwetkę. Wybór dyscyplin sportowych jest ogromny. Na co więc się zdecydować, chcąc zrzucić zbędne kilogramy? Czy pływanie lub popularne bieganie będzie dobrym wyborem przy odchudzaniu? Zapraszamy do lektury!

Bieganie – najpopularniejsza forma aktywności przy odchudzaniu

Bieganie stało się popularne, ponieważ jest jednym z najbardziej dostępnych sportów. Nie potrzebujemy do tego żadnych karnetów, czy biletów wstępu na siłownię lub inne obiekty sportowe. Każdy z nas też potrafi biegać. Aby zacząć nie trzeba iść też na specjalistyczne zajęcia. Jeśli chodzi o sprzęt to też jest on minimalistyczny: potrzebujemy jedynie butów sportowych, stroju do biegania i chęci 🙂 Co więcej bieganie to świetna forma spalania kalorii i dbania o sylwetkę. Jakie zatem są minusy? Jest to sport, który może być dosyć kontuzyjny. Szczególnie może to dotyczyć osób, które zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Podczas biegania mamy duży impet z podłożem, co może powodować bóle stawów. 

Pływanie a sylwetka

Świetną formą dbania o sylwetkę i zdrowy styl życia jest pływanie. Dlaczego? Pływanie angażuje całe ciało do pracy. Wpływa na harmonijny rozwój, angażuje niemal wszystkie mięśnie. Dzięki temu, że ruch odbywa się w odciążeniu, jest to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez łapania kontuzji. Jakie są więc minusy? Niestety nie każdy potrafi pływać. Jeśli zatem chciałbyś nauczyć się pływać i korzystać z całej palety zalet tego sportu to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty nauki pływania dla dorosłych w Warszawie. Polecamy również nasz artykuł Co daje pływanie? 5 korzyści dla ciała i organizmu! 

Bieganie czy pływanie? Co wybrać?

Zarówno bieganie jak i pływanie są świetną formą aktywnego spędzania czasu. Zdecydowanym plusem biegania jest to, że możemy to robić niemal w każdym miejscu na świecie. Z kolei pływanie jest idealnym sportem dla osób z nadprogramowymi kilogramami lub bólem kręgosłupa, ponieważ działamy w odciążeniu i zmniejszamy ryzyko kontuzji. Mimo, że są to sporty zupełnie przeciwstawne, a wzorce ruchowe są zdecydowanie różne, to oba sporty świetnie wpływają na sylwetkę i się uzupełniają. Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań to można je ze sobą łączyć. A jeśli dodasz jeszcze do tego jazdę na rowerze, to również możesz spróbować swoich sił w triathlonie 🙂

Przeczytaj także:   Jaki jest najtrudniejszy styl pływacki, czyli od czego nie zaczynać przygody w wodzie?

Chcesz zadbać o sylwetkę? Szukasz sportu, który pomoże Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy, a przy okazji w harmonijny sposób zadba o Twoje ciało? Pływanie sprawdzi się idealnie! Zachęcamy do nauki pływania dla dorosłych w naszej Akademii Pływania Sebastiana Karasia w Warszawie.