Świat się zmienia i nowa technologia coraz bardziej wkracza również w dziedzinę sportu. O ile przepisy światowych federacji starają się nie przesadzać z dopuszczaniem nowej technologii w zawodach (chociażby regulacje używanych rowerów w kolarstwie, strojów pływackich w pływaniu, czy butów biegowych w bieganiu), o tyle już produktów przeznaczonych stricte do treningu pojawia się coraz więcej. Również pływanie w ostatnich latach zyskało kilka nowych gadżetów. Poznaj kilka z nich.

Przegląd najnowszych gadżetów pływackich

W naszym zestawieniu znalazły się zarówno innowacyjne rozwiązania do analizy treningu jak i sprzęty, które kiedyś dostępne były tylko dla wybranych, a dziś każdy może mieć je w swoim domu. O czym mowa? Wszystkiego dowiesz się na naszej liście:

  1. Smart Goggles – czyli okularki do pływania, które wyświetlają międzyczasy w czasie rzeczywistym. Wewnętrzny wyświetlacz w okularkach oraz monitor aktywności na bieżąco dostarcza informacje o przepłyniętym dystansie oraz czasie. Po treningu aplikacja zapewnia analizę Twoich treningów, zapisuje historię oraz umożliwia łączenie z innymi aplikacjami fitness.
  2. Zestaw do komunikacji podwodnej – to zdecydowanie game changer w nauce pływania. Pozwala na bieżąco korygować błędy bez konieczności ciągłego zatrzymywania się i wypadania z rytmu. Jesteśmy dumni, że na zajęciach technicznych w naszej szkółce wszyscy instruktorzy mogą korzystać z tego narzędzia, dzięki czemu proces nauki pływania staje się jeszcze szybszy. 

     

  3. Czujnik EO swimbetter do pomiaru siły pociągnięcia pod wodą i toru ruchu – to niewielki gadżet zakładany na dłoni, który analizuje w jaki sposób wykonujemy pociągnięcie pod wodą. Prawidłowy chwyt wody, tor ruchu i przyłożona siła to szybsze pływanie. Dzięki temu gadżetowi można zmierzyć pociągnięcie zarówno jednej jak i drugiej ręki i poprawić technikę.
  4. Endless pool – kiedyś dostępny w niewielu miejscach na świecie do analizy najlepszych pływaków globu, dzisiaj może być w Twoim domu! To kompaktowy basen z przeciwprądem, który pozwala na ustawienie tempa płynięcia i analizę techniki pływania poprzez nagrywanie z boku. Basen ten może zatem służyć zarówno do poprawy techniki jak i stricte do treningu bez wychodzenia z domu.
  5. Pływacki tracker Phlex – to czujnik dedykowany specjalnie pływakom. Jest niewielkim gadżetem umieszczonym na gumce od okularków. W przeciwieństwie do sportowych zegarków, dosyć precyzyjnie notuje tętno, dystans, czas czy technikę. 

Z pewnością rynek technologii nie zatrzyma się i wkrótce będziemy mogli doświadczać kolejne gadżety pływackie. Żaden gadżet nie zastąpi jednak lekcji nauki pływania, dlatego zachęcamy na nasze zajęcia w Akademii Pływania Sebastiana Karasia, gdzie czekają na Ciebie doświadczeni trenerzy.

Przeczytaj także:   Czy triathloniści powinni uczyć się pływać innymi stylami niż kraul?