Koncentracja w sporcie

Z badań wynika, że sportowcy cechują się większą pojemnością uwagi, szerszym jej zakresem i lepszą zdolnością do jej przełączania niż osoby nietrenujące sportu. Docelowo w sporcie, zawodnik potrzebuje umiejętnie zarządzać swoją koncentracją uwagi na istotnych czynnikach w danej chwili i wyciszać te mało znaczące, rozpraszające dystraktory, niezależnie od występujących emocji. Brzmi łatwo, ale jak wiadomo w sporcie emocji, jest dużo i są one potężne w chwilach najważniejszych! „To nie jest tak, że dziś o 16:00 wiem o koncentracji uwagi, a od 16:30 już umiem ją przenosić perfekcyjnie.”
 

Koncentracja uwagi – ważne pole do rozwoju

Koncentracji uwagi można się nauczyć i wdrażać w codzienne funkcjonowanie, aby w najważniejszych momentach – momentach startu, wyścigach życia, być na maxa przygotowanym, nie tylko fizycznie, ale i mentalnie na naprawdę mocne pływanie, naprawdę mocne wyścigi triathlonowe, na Wasze wyścigi życia!
 
Więcej o tym, jak ważna jest koncentracja na basenie, dowiesz się podczas nauki pływania w Warszawie w naszej szkole. Zapraszamy na zapisy!

Treningi koncentracji uwagi dla sportowców

Chcesz zagłębić ten temat i poznać skuteczne techniki pracy nad koncentracją?  Umów się na trening mentalny z Karoliną Szczepaniak, która jest certyfikowanym trenerem mentalnym w sporcie. Poza tym sama jest sportowcem z wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej, przez co jak nikt inny zna moc i potęgę dobrze przygotowanej głowy!
 
To jednak nie wszystko – jeżeli chcesz rozwinąć swoje umiejętności w wodzie, zapraszamy na zajęcia z doskonalenia pływania w Warszawie!
koncentracja w sporcie
koncentracja w sporcie
koncentracja w sporcie
koncentracja w sporcie
Przeczytaj także:   Pływanie open water w triathlonie