10-11 czerwca 2023 r. odbyły się bardzo ciekawe zawody triathlonowe w Rzeszowie. Miasto to gościło przez weekend zarówno profesjonalnych zawodników z całej Europy, jak i pasjonatów triathlonu, którzy amatorsko uprawiają tą dyscyplinę. Nie mogło zatem zabraknąć tam naszych zawodników, którzy walczyli o życiówki i miejsca na podium. Jako Akademia Pływania Sebastiana Karasia zdecydowaliśmy się również wesprzeć finansowo nagrody, dokładając w ten sposób cegiełkę do popularyzacji tego sportu i docenienia wysiłku zawodników. 

fot. Triathlon Rzeszów/Michał Buczyński

Bogaty program zawodów Triathlon Rzeszów

W sobotę odbył się Puchar Europy w triathlonie, w którym startowali topowi zawodnicy naszego kontynentu. Cieszymy się, że takie zawody coraz częściej odbywają się właśnie w naszym kraju. Po emocjach związanych ze startem elity kobiet i mężczyzn, do startu i walki o medale Mistrzostwa Polski na dystansie sprint z draftingiem ruszyli zawodnicy Age Group. W niedzielę natomiast odbyły się zawody dla dzieci (biegi oraz aquathlon), Puchar Polski na dystansie supersprint (juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy) oraz zawody na dystansie ¼ i ⅛ IM dla zawodników Age Group.

fot. Triathlon Rzeszów/Michał Buczyński

Najszybsi zawodnicy European Cup Rzeszów

Rzeszowski Puchar Europy został rozegrany na dystansie olimpijskim. Co ciekawe była to najwyżej punktowana impreza do rankingu światowego ze wszystkich organizowanych przez Europe Triathlon w tym roku. Dlatego też na starcie pojawiło się wielu bardzo mocnych zawodników i zawodniczek. Wśród kobiet najszybsza okazała się Sara Guerrero, która już na etapie pływackim przejęła prowadzenie i utrzymała je aż do samej mety. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Francji – Anouk Sterkers. Walka o trzecie miejsce na podium rozgrywała się pomiędzy Brytyjką, a dwiema Polkami – Martą Łagownik oraz Joanną Woźniak. Ostatecznie na mecie szybciej zjawiła się jednak zawodniczka Wielkiej Brytanii – Hollie Elliott.

W rywalizacji elity mężczyzn Pucharu Europy najlepiej wypadł reprezentant Niemiec – Simon Henseleit. Tuż za nim na mecie pojawił się Kaindl Tjebbe (Austria), a podium uzupełnił Nathan Lessmann (Francja). Najszybszym Polakiem był Michał Oliwa, który zajął 15. miejsce.. D

Przeczytaj także:   Nauka Pływania dla Dorosłych
fot. Triathlon Rzeszów/Michał Buczyński