Plany Triathlonowe

Grupowy plan treningowy dla triathlonistów rozpisywany jest tylko i wyłącznie dla osób, które uczestniczą w stacjonarnych treningach pływackich w Warszawie

wybierz wariant

Wariant I

Pływanie w grupie

2x kolarstwo

2x bieganie

Ilość godzin tygodniowo: 6-10h
W zależności od okresu.

199 pln/miesiąc

Wariant II

Pływanie w grupie

3x kolarstwo

3x bieganie

Ilość godzin tygodniowo: 8-12h
W zależności od okresu.

249 pln/miesiąc

Wariant III

Pływanie w grupie

4x kolarstwo

4x bieganie

Ilość godzin tygodniowo: 12-15h
W zależności od okresu.

299 pln/miesiąc

co zawiera plan treningowy

Trening przygotowywany w mikrocyklach 7-dniowych 

Trening rozpisywany jest na podstawie mocy, prędkości, tętna, skali RPE.

Plan grupowy udostępniony jest na platformie Training Peaks, gdzie każdy zawodnik powinien założyć indywidualne konto.(założenie konta jest bezpłatne)

Sebastian dla każdego zawodnika ustala indywidualne strefy energetyczne na podstawie wyników z zadań lub testów kontrolnych 

Plan wzbogacony o tłumaczenie zadań mających na celu poprawę techniki i treningów funkcjonalnych na lądzie w formie nagrań

Plan wzbogacony o informacje na temat żywienia w trakcie treningów i zawodów  

Wielką wartością dodaną jest możliwość umawiania się zawodników z planu grupowego na wspólne treningi, aby łatwiej było wytrzymać w całym procesie

Plan grupowy nie zawiera analizy zrealizowanych treningów. Istnieje możliwość wykupienia analizy 7 dniowego mikrocyklu w cenie 100 pln/tydzień

Jeżeli chcesz dołączyć do planów treningowych lub masz dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu:
Karastriswimteam@gmail.com

zapoznaj się z poniższymi informacjami

1. Jaki sprzęt potrzebuję, aby rozpocząć treningi?
Pływanie: Deska, ósemka, łapki, rurka czołowa*
Kolarstwo: Trenażer, pulsometr, pomiar mocy*
Bieganie: Zegarek z GPS, pulsometr
*Sprzęt, który jest zalecany, ale nie jest konieczny, aby zrealizować trening.

2. Który wariant treningowy wybrać?
Najważniejsze pytanie, które musisz sobie zadać, to ile czasu tygodniowo jesteś w stanie poświęcić na treningi. Z doświadczenia wiemy, że lepiej przyjmij tę mniejszą opcję. Nasza rekomendacja co do wyboru dystansów jest taka, że na pewno ukończysz wyścig w pełnym zdrowiu i z satysfakcjonującym wynikiem w obu wariantach do dystansu ½ IM.  Im wyższy poziom sportowy reprezentujesz lub im dłuższy staż treningowy posiadasz tym bardziej skłaniamy zawodników do skorzystania z wariantu II. Jeżeli chciałbyś przygotować się do pełnego dystansu IM lub maksymalnie wyśrubować wynik na krótszych dystansach to zachęcamy do skorzystania z wariantu II w połączeniu z III pakietem

3. Czy mogę wprowadzać modyfikacje w planie treningowym?
W trakcie przygotowań unikaj zmian w programie treningowym, jednak jeżeli będziesz musiał coś zmienić to pamiętaj:

  • Odpowiednio rozłóż treningi na cały tydzień, czyli jak planujesz 3 treningi biegowe to najlepiej zrób je co drugi dzień, a nie kumuluj na 3 dni pod rząd.
  • Staraj się unikać sytuacji gdzie będą 2 te same dyscypliny obok siebie. Wprowadzając zmiany w planie, trzymaj się poniższych zasad:

I wariant np. 

1 dzień – bieganie
2 dzień – pływanie
3 dzień – rower
4 dzień – bieganie
5 dzień – pływanie
6 dzień – rower
7 dzień – dzień wolny

 

II wariant np

1 dzień – bieganie
2 dzień – rower + pływanie
3 dzień – bieganie
4 dzień – rower
5 dzień – bieganie + pływanie
6 dzień – rower
7 dzień – dzień wolny

 

  • Zachowaj odstęp między ciężkimi jednostkami 24-48 h. Pomiędzy nimi wykonaj jednostki o niskiej intensywności w ramach regeneracji.
  • Jeżeli z jakiegoś powodu w danym tygodniu możesz trenować 4 dni z 6 to nie kumuluj wszystkich treningów z tygodnia na te dni. Możesz wykonać kluczowe sesje trzymając się powyższych zasad.

4. Co zrobić jak mam ciężki okres w pracy i jestem zmęczony?
Najlepiej rozpocząć rozgrzewką zgodnie z planem, często jest tak, że po 15-20 minutach lekkiego wysiłku czujemy się zdecydowanie lepiej i trening wychodzi naprawdę dobrze. Jeżeli po pierwszych interwałach czujesz, że to nie jest ten dzień – moc/prędkość jest zdecydowanie niższa niż zwykle, masz podwyższone tętno, to najlepiej dokończ trening w tempie rozjazdu/rozbiegania. Jeżeli mimo wszystko czujesz, że nie jesteś w stanie dokończyć treningu, zakończ go i zregeneruj się.

5. Co w przypadku choroby?
Dla zawodników przygotowane są 3 warianty wprowadzające w trening po chorobie w zależności od długości przerwy.

I wariant: 2-3 dni

II wariant: 4-7 dni

III wariant: Powyżej 7 dni

 

Następnie zawodnik dołącza do planu grupowego

6. Co zrobić jak opuszczę trening?
Z reguły unikamy nadrabiania treningów, ale jeżeli czujesz, że jesteś w stanie w danym tygodniu dołożyć zaległy trening i nie wpłynie to negatywnie na wykonanie pozostałych akcentów, to możesz to zrobić. Trzymając się zasady, że między ciężkim jednostkami mamy odstęp 24-48 h w zależności od zadania. Jeżeli masz wątpliwości, nie dokładaj treningu.

7. Co zrobić jak mam mniej czasu na trening?
W przypadku jak nie możesz wykonać całej jednostki treningowej to skróć rozgrzewkę i część schłodzenia tak, aby zrealizować jak najwięcej z zadania głównego.

8. Jak zaplanować sezon?
W okresie jesienno-zimowym będziemy wykonywali systematyczne testy kontrolne we wszystkich dyscyplinach. Proponujemy również zamiast testów biegowych wybrać starty kontrolne w tej dyscyplinie. W trakcie sezonu startowego pomagamy w ustaleniu harmonogramu i doborze dystansów na zawodach.

9. Kiedy mogę dołączyć do treningów?
Możesz dołączyć do naszej grupy w każdym momencie. W zależności z jakiego etapu zaczynasz, otrzymasz odpowiedni plan na wprowadzenie w trening, a później dołączysz do grupy.