obóz monte gordo

10 – 24 marca 2022, Monte Gordo

Obóz w Portugalii to nasz pierwszy wyjazd w formie open campu.  Monte Gordo, gdzie stacjonowaliśmy jest na tyle małym miasteczkiem, że nie musieliśmy się specjalnie umawiać, aby być bliskimi sąsiadami:)

Treningi pływackie

Tradycyjnie nasz harmonogram treningowy obfitował w jednostki pływackie, które nastawione były na pracę nad elementami technicznymi oraz na budowanie wytrzymałości w wodzie. Na tygodniowym turnusie przypadały także 2 treningi open water. Ocean i panująca aura nie zawsze były dla nas łaskawe, jednak mimo tego zrealizowaliśmy założony plan w 100%.

Treningi na lądzie 

W naszym grafiku nie zabrakło także treningów uzupełniających, zawierających ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowe oraz elementy stretchingu. Przy każdej możliwej okazji staramy się uświadamiać naszych zawodników jak ważna jest praca poza basenem, ponieważ taka forma pozwala nam precyzyjnie oddziaływać na najsłabsze ogniwa i osiągać pożądane efekty w wodzie. 

Wideoanaliza techniki pływania

Każdy z uczestników obozu dwukrotnie został poddany wnikliwej analizie swojej techniki pływania. Chyba żaden feedback od trenera nie działa tak dobrze jak zobaczenie siebie w akcji 😛 Oczywiście wsparcie trenera okazuje się niezbędne w ocenie oraz ustaleniu hierarchii eliminacji widocznych niedociągnięć:) 

Treningi triathlonowe

Wielu uczestników realizowało także dodatkowo treningi kolarskie i biegowe, które opracowywał Sebastian. Było to świetne dopełnienie jednostek pływackich, ale także dobry sposób na poznanie okolicy i uroków regionu Algarve. A ta kryje w sobie wiele magii, rześkiego powietrza i co najważniejsze, o tej porze roku jest jeszcze mało oblegana przez turystów.

Koncentracja i regeneracja

Obozy sportowe to najlepsza okazja, aby w pełni skoncentrować się na treningu. Oderwanie od codziennych obowiązków, czas na spokojne wypicie kawy z pięknym widokiem i możliwość regeneracji pomiędzy jednostkami, to też niezwykle ważne aspekty, które dają odzwierciedlenie w realizowanych jednostkach. Regeneracja dla głowy i układu nerwowego to niestety często zaniedbywany na co dzień obszar. W Monte Gordo nadrobiliśmy jednak zaległości pod tym kątem i naładowaliśmy akumulatory na najbliższy czas połączenia treningów, pracy i obowiązków domowych:)

 

 

TRENINGI OPEN WATER

TRENINGI NA PŁYWALNI

TRENINGI NA LĄDZIE

Miałem przyjemność wybrać się na obóz w Portugalii Monte Gordo i był to mój pierwszy kontakt z tą szkołą. Z kursu jestem bardzo zadowolony. Podobała mi się zarówno atmosfera, jak i sposób prowadzenia zajęć. Szczegółowa analiza wskazująca miejsca do poprawy, wsparcie trenerów, dobór ćwiczeń w wodzie, komunikacja od trenera przez słuchawki pozwoliły mi poukładać moje pływanie. Kurs spełnił w pełni moje oczekiwania. Polecam
damian
Było super!
Karolina